Atatürk Eğitim Fakültesi

Atatürk Eğitim Fakültesi

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı Çoksesli Korosu Başarısı Hakkında

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı Çoksesli Korosu,

23-27. Ağustos tarihleri arasında Makedonya Ohrid şehrinde düzenlenen, “ 2018 Ohrid Koro Yarışması ve Festivali” ne;  Dr. Öğretim Üyesi  Bülent HALVAŞİ yönetimde 38 öğrenci ile katılmış ve    “En İyi Sahne Performansı” ödülü ile kategorisi olan Gençlik Koroları içerisinde “ En İyi Gençlik Korosu” seçilerek  1.lik kazanmıştır.

Ülkemizi ve Üniversitemizi en iyi şekilde temsil ettiği bu festival sürecinde; gerek otoriteler, gerekse izleyicilerin takdirini, hem açık havada verdiği konserlerde, hem de salon konserlerinde yoğun bir şekilde yaşamış ve değişik ülkelerden davetler almıştır.

Gerek Açıkhava konserlerindeki bir örnek Marmara Üniversitemizin T Shirtleri, gerek salon konserlerindeki klasik kıyafetleri ve gerekse Folk konserinde giydiği yöresel kıyafetleri  çok beğeni toplamış ve sahne üzerindeki, Türk Folkloru Halk oyunlarının örneklerini en sade ve etkileyici bir şekilde sunarak, En İyi Sahne Performansı ödülünü haketmiştir.

 

 

Bu sayfa Atatürk Eğitim Fakültesi tarafından en son 18.10.2018 17:21:25 tarihinde güncellenmiştir.