Dekanın Mesajı

 

Prof. Dr. Ahmet Şükrü ÖZDEMİR

               Eğitim Fakültesinin Değerli Çalışanları ve Sevgili Öğretmen Adayları;

               Bir ülkenin geleceği, o ülkenin insanlarının göreceği eğitime bağlıdır. Dolayısıyla dünya üzerinde var olan medeniyetlerin kurulmasında öğretmenlerin payı büyüktür. Tarihimizde öğretmenlere önem verildikçe medeniyetimizin yükseldiği, bilgi ve ahlâkın en üst zirvesine ulaştığını; verilen önem azaldıkça da medeniyetler sahnesinde değerini kaybettiği görülmektedir.  Ülkemizin bugünleri ve yarınları için sorumluluk sahibi, katılan, üreten ve paylaşan bireylerini yetiştirmek için öncelikle üstün nitelikli öğretmenler yetiştirmek gerektiği bilincindeyiz.

               Ülkemizin  en kıdemli  ve en kaliteli Eğitim fakültelerinden biri olan fakültemizde, yüklendiği bu vizyon doğrultusunda bünyemizde yer alan 225 akademik personelimizle birlikte siz sevgili öğrencilerimizi değişen zamanın getirdiği şartlara uygun olarak yeteneklerinizi keşfetmenizi, branşınıza göre tam donanımlı bireyler haline gelmenizi ve sosyal - kültürel - ahlâkî açıdan rol model kişiler olarak yetişmenize büyük gayret ve emek sarf edilmektedir. Fakültemizin akademik kadrosu ülkemizin ve dünyanın önde gelen üniversitelerinde yetişmiş, alanında uzman kişilerden oluşmakta olup siz değerli öğrencilerimizin çabalarıyla birlikte eğitim kalitesini dünya standartlarının üzerine taşımak için  elinden geleninin  en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

               Sevgili öğrenciler,

               En Değerli öğretmen “ya öğrenen ya da öğreten ol üçüncüsü olma helak olursun” düsturunun şuurunda olan ve bunu hayat boyu tatbik etmeye çalışan kişidir. Bunun bilincinde olarak sizlerin geleceğimizi en iyi şekilde aydınlatacağınıza olan inancım tamdır. Hepinize başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.

               Saygı ve sevgilerimle,

Prof. Dr. Ahmet Şükrü ÖZDEMİR
Dekan            


Bu sayfa Atatürk Eğitim Fakültesi tarafından en son 18.12.2019 20:36:46 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM