Atatürk Eğitim Fakültesi

Atatürk Eğitim Fakültesi

Genel Bilgiler

 

FAKÜLTE BİNASI

Zengin akademik kadrosuyla ve eğitim alanındaki nitelikli araştırmalarıyla Türkiye’nin en eski ve köklü eğitim fakültelerinden biri olan Atatürk Eğitim Fakültesi, sekiz bölüm ve bu bölümlere bağlı yirmi beş ana bilim dalı altında eğitim öğretim faaliyetlerini icra etmektedir. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı itibariyle Atatürk Eğitim Fakültesinde; 43 profesör, 27 doçent, 65 yardımcı doçent doktor, 31 öğretim görevlisi, 58 araştırma görevlisi, 13 yabancı uyruklu ve 8 tam zamanlı görevlendirme olmak üzere toplam 245 akademik personel mevcuttur. Buna ek olarak 173’ü yabancı uyruklu olmak üzere toplam 6940 öğrenci de nitelikli bir eğitim-öğretim süreciyle donanımlı birer öğretmen adayı olarak yetiştirilmektedir.

Öğretmen adaylarına fakültenin ilgili bölümlerinde dört yıllık lisans düzeyinde eğitim-öğretim verilmektedir. Öğretmen adaylarının hizmet öncesinde tecrübe kazanmalarını sağlamak amacıyla öğretmenlik eğitimi sadece teorik değil, fakülte-okul işbirliği kapsamında okul deneyimi ve öğretmenlik uygulaması dersleriyle uygulamalı olarak da verilmektedir.

Türkiye’nin en köklü öğretmen yetiştiren kurumu olan Atatürk Eğitim Fakültesi; Marmara Üniversitesinin İstanbul’un Anadolu yakasındaki Göztepe Kampüsü’ndedir.

Fakülte tanıtım broşürünü buradan Türkçe ve İngilizce pdf belgesi olarak indirebilirsiniz. 


Bu sayfa Atatürk Eğitim Fakültesi tarafından en son 21.09.2018 14:29:14 tarihinde güncellenmiştir.