8.Ulusal Kimya Eğitimi Kongresi (UKEK 2023)

8. Ulusal Kimya Eğitimi Kongresi (UKEK 2023), Türkiye Kimya Derneği ile Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi iş birliğinde Kimya Eğitimi Anabilim Dalı tarafından Prof. Dr. Filiz Kabapınar başkanlığında gerçekleştirilmiştir. Kimya eğitimi alanında çalışan bilim insanlarının yenilikçi çalışmalarını bilimsel bir platformda paylaşmalarını sağlamayı ve bilim insanları arasında iş birliği, koordinasyon ve sosyal etkileşim oluşturmayı hedefleyen kongre 6-8 Eylül 2023 tarihleri arasında çeşitli üniversitelerden katılımcılarını bir araya getirmiştir.

Kongre açılışında Cihangir Tuğsavul, Türkiye Kimya Derneği Başkanı Prof. Dr. Bahattin Yalçın, ve Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Seyfi Kenan konuşmalar yapmıştır.

8. Ulusal Kimya Eğitimi Kongresinde kimya öğretim süreçleri, öğretim programları, beceri eğitimi, dijital kaynaklar ve farklı alanlara özgü okuryazarlık temalarında 39 sözlü bildiri sunulmuş. Farklı üniversitelerden akademisyenler ve eğitimcilerin katılımıyla gerçekleşen kongrede 83 kimya eğitimcisi katkıda bulunmuştur. Ayrıca kimya öğretmenlerinin mesleki gelişimlerine katkı sunmak amacıyla kongrede beş farklı temada çalıştay gerçekleştirilmiştir.

8 ulusal kimya eğitimi kongresi-1.jpeg (472 KB)

8 ulusal kimya eğitimi kongresi-9.jpeg (257 KB)

 

8 ulusal kimya eğitimi kongresi-8.jpeg (135 KB)

 

8 ulusal kimya eğitimi kongresi-7.jpeg (238 KB)

 

8 ulusal kimya eğitimi kongresi-10.jpeg (399 KB)

HIZLI ERİŞİM