Kopenhag Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Seminer

Kopenhag Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Seminer

 

Kopenhag Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Andreas Kopp ve beraberindeki tarih öğretmen adayları 15 Nisan 2024 tarihinde Fakültemiz Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Tarih Eğitimi Anabilim Dalı’na ziyaret gerçekleştirdi.  

Ziyaret programı Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Seyfi Kenan’ın karşılama konuşması ile başladı. Prof. Dr. Seyfi Kenan, Kopenhag Üniversitesi’nden ziyarete gelen akademisyen ve öğrencilere Fakültemiz ve anabilim dalları hakkında bilgiler verdi. Prof. Dr. Seyfi Kenan’ın Türkiye’deki öğretmen eğitiminin gelişim süreçlerini aktarmasının ardından ziyaretçilere fakültemiz adına plaket ve hediye takdimi gerçekleştirildi.

Dekanlık ziyaretinin ardından Atatürk Eğitim Fakültesi Hikmet Savcı Binası’nda programın ikinci bölümüne geçildi. Tarih Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Akif Pamuk ve Arş. Gör. Cahide Kayış, Tarih Eğitimi Anabilim Dalı’nın öğretmen yetiştirme yaklaşımının genel özelliklerini ziyaretçilere aktardı. Tarih Eğitimi Anabilim Dalı doktora öğrencisi Uzman Leyla Es Baki de Türkiye’deki tarih eğitimine ve tarih öğretim programlarına dair sunumunun ardından ziyaretçilerin sorularını cevaplandırdı.  

Program iki kurumun gelecekteki olası işbirlikleri üzerine konuşmalarla tamamlandı.

HIZLI ERİŞİM